Google atkal ievieš uzlabojumus ātrākai meklēšanai

Droši vien daudziem šī ziņa būs jau novecojusi, tomēr pārējiem varētu likties interesanti.

Pirms mēneša atklāju, ka mans Firefox pārlūks rīkojas nedaudz neadekvāti – rakstot Google meklēšanas laukā meklējamo frāzi, lapa skaisti un bez jebkādiem brīdinājumiem vienkārši sāk atlasīt rezultātus. Jau no pirmajiem ievadītajiem simboliem.

Sākumā nedaudz apjuku un likās nepierasti, tomēr ar laiku pieradu un tiešām – šobrīd tā jau liekas neatņemama meklēšanas sastāvdaļa. Google tam veica izmēģinājuma testus, un sākotnēji tas bija pieejams nejauši izvēlētiem datoriem (www.google.com/instant). Kā arī – vēl aizvien tas ir pieejams tikai www.google.COM domēnam. Ja izmantojat .LV meklētāju, tad instant search lietošanai jāpārslēdzas uz “Google.com in English”Tomēr tas vēl nav viss.

Pirms pāris nedēļām sāku daudz aktīvāk izmantot Google Chrome pārlūku. Ieslēdzu “Instant load” atlsēgu, kas kaut ko ļoti līdzīgu dara arī Google Chrome pārlūkā. Šajā gadījumā – ievadot meklēšanas frāzi tieši adreses joslā – vispirms tiek parādīti meklēšanas rezultāti, bet ja adreses ir FQDN – pati lapa tiek ielādēta jau adreses rakstīšanas laikā.

Chrome 7 Beta pārlūkā šī iespēja bija jāieslēdz atverot lapu “about:config”:

Chrome 9 Beta tas jau ir ieviests kā uzstādījumu parametrs.

Pēc Google teiktā – šī iespēja paātrina meklēšanas rezultātu attēlošanu par 1-1.5 sekundēm. Nezinu kā jūs, bet es kļūstu no šīs “fīčas” atkarīgs.

 

Un otrs uzlabojums, kurš ir viegli pamanāms, ir preview. Ja meklēšanas rezultātam blakus redzat palielināmā stikla ikoniņu, uz tās uzklišķinot turpāk rezultāti tiks priekš-skatīti ja uz saites uzbrauksiet ar peli.

Google prezentācija un atklāšana par šo tēmu: https://www.youtube.com/watch?v=i0eMHRxlJ2c&feature=related

Saistītie raksti:

http://www.boot.lv/tehnika/google-prezente-instant-search/

 

 

Arnis

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.