iPhone, beidzot!

Jau pāris nedēļas mēnesi esmu kļuvis par izlolotā iPhone telefona lietotāju.
Tomēr “long story short” – mani nekādi nevar uzskatīt par iPhone fanātiķi. Šajā rakstā (papildināšu nepārtraukti) atzīmēšu lietas, kuras ir kaitinošas vai nejēdzīgas. Kā arī vēlamos uzlabojumus un nedaudz pozitīvos sīkumus. Tas kalpos man (un ceru arī citiem) par pieredzes pierakstiem nākamā telefona izvēlē.

Ja kāds pieredzējušāks lietotājs var norādīt vai ieteikt labojumus, būšu ļoti priecīgs!

Pirmkārt, mobilo telefonu lietoju zvanīšanai :). Runāju un zvanu ļoti daudz, tāpēc katrs sīkums var būt nozīmīgs. Vakardienas sarunā ar kolēģi vienojāmies, ka Apple spēks ir tieši vienkāršībā – viena poga, viena funkcija etc.

Kā “pieredzējis” lietotājs – esmu vīlies iPhonā – “Phone” lietotne. Un tagad arī fakti

1. Kontaktu informāciju var nosūtīt tikai kā MMS vai E-PASTA ziņu.

T.i. – ja no savas telefongrāmatas gribu pārsūtīt kādu kontakta ierakstu, tad pie “Share contact” saskarnes netiek piedāvāta iespēja to nosūtīt kā SMS ziņu. Vienīgais variants – kopēt kontakta tel. nr clipboard atmiņā un jaunā SMS ziņā ielīmēt. MMS ziņas daudzi mobilo tel. lietotāji Latvijā neizmanto, un vēl mazāk lietotāju izmanto e-pastu telefonā.

2. iPhone NAV iespējams saņemt no Nokia Symbian (visdrīzāk arī citu sistēmu, bet neesmu testējis) sūtīto kontaktu informāciju SMS formātā!

Sūtītie/saņemtie kontakti vienkārši “pazūd”. Ne sūtītājs, ne es kā saņēmējs nesaņem NEKĀDU informāciju, paziņojumu par saņemtu kontaktu.

3. Telefonam ir diezgan īsa zvanīto/saņemto zvanu vēsture.

Vismaz manām prasībām – daudz par īsu. Lai arī pēc kārtas veiktie/ienākošie zvani gan tiek grupēti un uzrādīti vienā rindiņā ar indeksu, cik reizes tas atkārtojies, tomēr parasti manā zvanu vēsturē ielien “tikai” ~85 šādām ieraksta rindiņām. Manā gadījumā – tā ir nepilnu 2 dienu vēsture. Gribētos, lai šī saraksta garums tomēr būtu konfigurējams.

Internetā uzmeklēju, ka ir iespēja šo sarakstu pagarināt izmantojot hacku, tomēr pagaidām uzstādīt to nav vēlēšanās – vēsturei cenšos izmantot CalLog lietotni.

4. Zvanu sarakstu iespējams filtrēt tikai pēc ALL/MISSED saraksta.

T.i. – redzēt atsevišķi ienākošos, zvanītos – nevar. Pie vēstures ieraksta parādās neliela ikoniņa, kas identificē, vai zvans ir veikts, vai saņemts. Neatbildētie zvani iekrāsojas sarkani.

5. NAV IESPĒJAMS “SPEED DIAL”.

Vecā pieeja – pielāgot katram ciparam pa vienam ātrajam numura (kopā sanāk 9, jo viens parasti ir rezervēts balss pastkastītei) nav iespējama. Atliek apkārtceļš – http://www.iphone-speeddial.com/ viltīgo saīsņu veidošana, kas ir lēna un pieprasa papildus apstiprinājumu katram zvanam.

6. Zvana laikā, izmantojot telefona simbolu klaviatūru, nevar veikt “pierakstus”.

Piemēram, ja ir jāpieraksta nosaukts telefona numurs, tad pierakstot to ar telefona klaviatūru, pēc zvana pārtraukšanas pierakstītais nekādi nesaglabājas. Šajā gadījumā jālieto kāds no piezīmju rīkiem.

7. Telefons (kā lielākā daļa smartfonu?) nerāda paziņojumu, ja es saņemu pāradresēto zvanu.

Ja mans darba telefons vai cits mobilais tiek pāradresēts uz iPhone numuru, tad saņemot šādu zvanu manā iPhone, netiek norādīts notifikācija, ka tas ir forwardēts zvans. Šī funkcija līdz šim man ir bijusi visos mobilajos, ko esmu lietojis. Bet cik zinu, tas nav redzams arī Androīdā un Windows Mobile 5, 6.

8. Telefonā ir ierobežotas zvanu pāradresācijas funkcijas.

Cik tradu, ar telefona funkcijām iespējams pāradresēt tikai VISUS zvanus uz kādu numuru. Nav iespējams norādīt nosacījumu – pāradresēt, ja neatbild, ja nav zonā, ja aizņemts. Šeit zūd arī iespēja ikdienā izmantot balss pastkastīti :(. Jakādam ir cita pieredze, būšu preicīgs par ieteikumiem.

9. Klaviatūras izkārtojums (izņemot WEB adrešu) teksta ievadei ir ārkārtīgi neparocīgs.

Noklusētā klaviatūra SMS un E-pastu rakstīšanai ir šāda:

Nav pieejami punktuācijas simboli – punkts, komats, jautājums un izsaukuma zīmes pieejama tikai caur pārslēgšanos uz simbolu ievadi!!! Uhhh…. tie kas raksta kvalitatīvu tekstu, šo sapratīs.

Manas uzlabojumu vēlmes

Šo gan neesmu redzējis arī citiem telefoniem – iespēja kontaktu sarakstā rādīt arī kontakta organizāciju.

Ja kontaktam norādīta kompānija, piemēram, LMT, tad būtu jauki to redzēt arī kontaktu sarakstā, atlasīt pēc kompānijas.

Un tagad atšķirīgās lietas

1. Izmantojot Bluetooth austiņu, zvanu iespējams “nolikt” arī pēc īsā signāla ieslēgšanās.

Līdz šim uz manis lietotajiem telefoniem ar to vienmēr ir bijušas problēmas.

2. Kā arī – ja zvans jebkurā brīdī rāda īso signālu, zvans parasti tiek pārtraukts automātiski.

Tiem kas tikuši vai lasa tikai beigas: šo sarakstu centīšos papildināt ar saviem un, būšu ļoti priecīgs, Jūsu komentāriem!

 

Arnis

 

3 thoughts on “iPhone, beidzot!

  1. Telefons ir ļoti parocīgs,es piemēram citu telefonu vairs negribu!! Tās ir tādas mazas detaļiņas
    Kas nau, bet telefons ir suerīgs lietoju jai otro gadu iphone un viņš ir ideālā stāvoklī!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *