Laikraksta “Diena” iPhone lietotne

“Diena” šodien paziņoja, ka ir pirmais Latvijas laikraksts, kuram ir pieejams kā iPhone lietotne. Tāpēc pavisam īss programmas apskats.

“Diena” iPhone lietotne
Atrast lietotnitiešām nebija grūti – meklējam iPhone Appstore frāzi “Diena” un pirmais rezultāts ir bezmaksas lietotne. Uzstādīšana noritēja raiti, bez aizķeršanās.

Pēc  uzstādīšanas, lietotnes pirmajā lapā šodien redzami trīs produkti
– 16. maija Dienas izlaidums
– 14. maija Sestdienas izlaidums
– 12. maija “Izklaide TV” izlaidums.

Kā pirmo izmēģināšanai izvēlējos 16. maija Dienas laikrakstu. Tas uzreiz paziņoja, ka resurss ir jāielejupielādē. Un ka man atlikuši 3 bezmaksas izdevumi.

Apstiprināju izvēli ar “Jā”, taču diemžēl pēc pirmā piegājiena serviss pēc kādas minūtes izmeta noilguma paziņojumu (nepatīkami :)) un nācās mēģināt vēlreiz. Iedomājos, ka “laikam ir pārlieku liels pieprasījums pirmajā dienā”.
OK, pēc otrā mēģinājuma ielādējās viss 16. maija laikraksta izlaidums.

Pirmais vērtējums ir pat ļoti pozitīvs! Lietotneir nostrādāta patīkami askētiski – nav lieku izvēlņu, nav lieku pogu un aktivitāšu. Ņemot vērā, ka  “Diena”  ir salīdzinoši plāns laikraksts, lpp. pāršķiršana ir ērta, patīkama un var ātri pārlūkot visu laikrakstu.

Tomēr kad ķeramies klāt galvenajam aplikācijas uzdevumam – laikraksta lasīšanai, tad saskaramies ar rūgtumu … – rakstu apskatīšana iPhone ir neērta, lapas NAV pielāgotas iPhone pārlūkošanai. Tās ir tādā pašā formātā, izmērā un attiecībā kā drukātā izdevumā.
Lai gan pietuvināšana grafiskā kvalitāte strādā kā pienākas vektorgrafikai, tomēr pilnformāta laikraksta “Diena”  lasīšana nav ērta – pietuvināšana nestrādā izlīdzinot saturu līdz ekrāna malām (kā tas ir, piemēram, aplūkojot WEB lapas Opera Mini pārlūkā). Tāpēc katra rakstīšana prasa bildītes valkāšanu turp, atpakaļ, uz augšu, uz leju…

Iespējams, uz iPad avīze izskatās labāk, tomēr iPhone lasīšana nav ērta.

Ja salīdzinām, piemēram, ar BBS World News vai citiem globāliem resursiem – iPhone aplikācija nevis attēlo 1:1 oriģinālo iespieddarbu grafiski, bet gan pārveido saturu atbilstoši iPhone formāta pārlūkošanai. Tādā gadījumā rakstu lasīšana ir ērtāka un plūstošāka – atver vienu un lasi uz leju līdz pat beigām, nevis meklē atvēruma raksta nākamo virsraksta daļu.

Redzēs, ko teiks citi lietotāji, bet es ieteiktu “Dienai” aplikācijā attēlot rakstus lasīšanai ērtākā veidā.

Labojums: šāda pārlūkošana ir tikai atsevišķām sadaļām, kuras netiek klasificētas kā raksts, piemēram, reklāmas, “Gārfīlds”, horoskopi :), bet visas rakstu sadaļas tomēr IR iespējams atvērt, klikšķinot uz rakstu virsrakstiem.

(Turot atstātu atvērtu lietotni ilgāku laiku, tā sāka izmest šādus kļūdu paziņojumus, bet ceru ka tie tiešām saistīti tikai ar pirmo lietošanas dienu un varbūt jau šodien ir novērsti).

– 

Vērtējums: 

 

Arnis

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *