krizdabz.lv: Lekcija “Development Trends For Mobile Platforms And Its Technology” [10.12.2011]

(oriģinālais raksts šeit)

Pirms mēneša saņēmu uzaicinājumu nolasīt ievadlekciju studentu organizācijas AIESEC rīkotajā mobilajām tehnoloģijām veltītajā konferencē. Brīdi domāju, vai esmu gatavs to uzņemties, jo konferences valoda bija angļu. Nejūtos dižs lektors pat latviešu valodā.

Taču saņēmos un pagājušajā sestdienā noprezentēju. Nenožēloju ka piedalījos un guvu neatsveramu pieredzi. Paldies AIESEC komandai par uzaicinājumu!

Vēlos turpināt tradīciju un savas lekcijas publicēt blogā.

Neieslīgu niansēs, bet īsumā norādīju uz mobilo ierīču tendencēm pēdējo padsmit gadu laikā un virzieniem, kuri būs aktuāli tuvākajos gados. Lekcijas ievadu veltīju statistikas datiem par viedtālruņu izplatību pasaulē un Latvijā un AppStore statistiku.

Otrajā daļā izklāstīju savu pieredzi par maniem bijušajiem mobilajiem telefoniem. Parādīju, kā tehnoloģijas ir attīstījušās un kā virzīsies uz priekšu nākotnē. No slaidiem nav iespējams gūt pilnu lekcijas “garšu”, bet ir svarīgi padalīties ar informāciju.

Lekciju sāku ar kādu eksperimentu – paceļam vienu roku gaisā un iedomājamies, ka uz mūsu plaukstas ir durvju zvana poga. Ar otru roku iedomāti spiežam šo pogu….. izmēģiniet!

Kad esam to izdarījuši, paskatāmies kuru pirkstu izmantojām? Iespējams, ka vairums būs izmantojuši savu rādītājpirkstu. Bet tie cilvēki, kuri kopš bērnu dienām izmanto viedtālruņus ar skārienjūtīgajiem displejiem, iespējams, pogu spiedīs ar īkšķi. Tieši ar īkšķi mēs visbiežāk operējam moderno viedtālruņu ekrānos. Es pagaidām izmantoju rādītājpirkstu pogu spiešanai, bet Tu vari pamēģināt šo eksperimentu uz kāda mazāka radinieka, kurš brīvi prot apieties ar moderniem gadžetiem.

Var gadīties, ka rezultāts būs savādāks.

 

 

Arnis

 

82 thoughts on “krizdabz.lv: Lekcija “Development Trends For Mobile Platforms And Its Technology” [10.12.2011]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *