Kāpēc atjaunot vecu māju, nevis celt jaunu māju?

Tā kā šī ir pirmā mājas būvniecība, tad nevarēšu objektīvi novērtēt šo dilemmu, bet gan varēšu komentēt tikai savas sajūtas procesā. Tā kā esmu izvēlējies atjaunot, nevis būvēt no nulles, tad šeit būs piezīmes tieši šim procesam.

Plusi

  • Dokumentācija. Ja ņemam māju, kas jau tagad ir nodota ekspluatācijā, tad mēs jau iegūstam veselu gūzmu strādājošu “komunikāciju” un “infrastruktūras”, kuras saskaņošana jau ir veikta. Ticu, ka noteikti būs lietas, kuras būt jāatjauno vai jāsaskaņo no jauna, bet tomēr.
  • Elektrības pieslēgums. Vismaz – parasti, esošai būvei tas jau ir pieslēgts. Tomēr jāņem vērā fāžu faktors. Ja esošajai būvei ir pieslēgums tikai ar “1 fāzi”, tad mūsdienu mājai ar to var nebūt pietiekoši. Un viens no pirmajiem uzdevumiem būs saskaņot projektu apr 3 fāžu pieslēgumu (par to atsevišķi)
  • Koki. Jā, – lieli koki. Ir kaut kas, ko jauna projekta gadījumā nebūs iespējams dabūt, salīdzinot ar māju/būvi, kurai tie jau ir pieejami pagalmā.

Mīnusi

  • Izmaksas. Noteikti nav jāvērtē izmaksas kā ieguvums. Atkarībā no mājas stāvokļa, jaunas mājas būvniecība var būt ne tikai lētāka, bet arī “drošāka” izmaksās ilgtermiņā (apkopēs, remontos), nekā vecas atjaunošana.
  • Ierobežojumi. Jaunu māju tu varēsi (tīri, teorētiski) tiešām būvēt pēc sirds patikas, kā vien tīk.
 

arnis2

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *